Всі відомі сьогодні системи опалення діляться на три групи: теплоелектроцентраль (вона ж міська), селищна (одна котельня на село) і індивідуальна (власний котел у підвалі або в окремо стоячій будові).
Здавалося б, улітку логічніше говорити про кондиціонери, а не про опалювальні казани. Але, погодьтеся, найчастіше саме влітку багато хто затівають будівництво дачі або заміського будинку. Отож, установку котла й всієї опалювальної системи найкраще проводити під час будівництва будинку. Тому що для правильної роботи опалювальної системи треба прокласти десятки метрів труб! І якщо це робити, коли обробка будинку вже закінчена, прийде по нової стробить (довбати) стіни й підлогу, ламати голову, куди діти котелі так далі. Монтажники дивляться план будинку, розраховують можливі тепловтрати, потужність котла, кількість радіаторів, довжину труб і т.д. Виходячи із цього, радять придбати той або інший котел.
Тому ми хочемо допомогти вам правильно вибрати опалювальний котел, по-перше. І підказати, куди, що і як встановити, щоб потім, у холодну пору року, опалювальна система справно працювала, по-друге.
Міські ТЕЦ у цій статті торкати не будемо - це <головний біль> міської влади. Про селищну котельню теж говорити немає сенсу - нею займається спеціальна державна служба. Ми розглянемо індивідуальну власну систему опалення, і зокрема, її свята святих - опалювальний котел.
Котел - основа опалювальної системи. І котел, і системи бувають одноконтурними (тільки опалюють приміщення) і двоконтурними (опалюють приміщення й нагрівають водопровідну воду).
Одноконтурний котел має в корпусі одну спіраль із теплоносієм (водою або спеціальним антифризом) і служить тільки для опалення приміщення. Двоконтурний казан має в одному корпусі дві спіралі й служить для опалення приміщення й нагрівання проточної води (тієї, що йде у водопровід). Одноконтурна система працює від одноконтурного котла. У ній теплоносій, нагріваючись у котлі, проходить по трубах і радіаторам і вертається назад у котел. Котел працює тільки на обігрів приміщення.
Двоконтурна система працює як від двоконтурного, так і від одноконтурного котла, до якого підключають водозбирач для водопроводу (у ньому спіраль із теплоносієм нагрівається від котла). Котел працює на обігрів приміщення й нагрівання води для водопроводу.
Отже, тема нашої сьогоднішньої розмови - одноконтурний котел як більш надійний і в остаточному підсумку більше зручний для <особистого> користування.
Чому зручніше одноконтурний котел? Якщо вийде з ладу двоконтурний котел, то ви залишитеся без опалення й без підігріву проточної води. А якщо зламається одноконтурний, у вас однаково буде запас гарячої води, тому що до одноконтурного котла, як правило, підключений водонагрівач.
І ще. Практика показує, що універсальна техніка (тобто багатофункціональна) швидше виходить із ладу. А двоконтурний котел саме відноситься до цієї самої універсальної техніки.