Як же вдаліше вписати в домашній інтер'єр тренажер? З погляду стильової відповідності це річ універсальна. Він однаково органічний в інтер'єрах різних стилів: і в класичному,і в хай-теке. Адже в дизайні спортивних снарядів - свої правила, і, насамперед, вони враховують максимальну зручність для людини.
Дозволити собі в будинку, а тим більше, у квартирі спортзал можуть не всі, але купити тренажер у стані багато хто. На спортивному ринку представлений різноманітні асортименти снарядів різних цінових категорій. Визначальної у виборі конкретної моделі є ваша платоспроможність, наявні вільні площі й той ефект, що ви плануєте одержати.
Один - добре, а трохи - краще!
Виходячи з бажаного результату занять, всі тренажери можна умовно розділити на силові й кардиотренажеры. Останні призначені для тренувань, пов'язаних з роботою серця. Але бігова доріжка, степпер, еліптичні, гребний і велотренажери дозволять вам не тільки оптимально відрегулювати серцеву діяльність, але й досягти більше зроблених форм тіла. Однак кардиотренажеры не універсальні по навантаженню: на велотренажері не задіяна верхня частина тіла, а на біговій доріжці слабко «працюють» плечі й грудні м'язи. Тому більше оптимальне володіння не одним, а відразу декількома снарядами, хоча це вже питання наявності вільних квадратних метрів у квартирі.
Отже, залежно від площі, можливі три варіанти розміщення тренажерів будинку. У невеликій квартирі їх розташовують у спальні, кабінеті або навіть у вітальні. У просторій квартирі для міні-спортзалу є окрема кімната, а у великому заміському будинку взагалі можна влаштувати свій власний фитнес-клуб. Останні два варіанти істотно відрізняються від першого й кількістю спортивних снарядів і способами їхнього розміщення, зокрема їх не потрібно "уписувати" у вже наявну обстановку. Для правильного підбора й установки тренажерів у міні-спортзалі варто проконсультуватися із тренером з фитнесу.
Самий популярний варіант...
Ми розглянемо перший, найпоширеніший варіант, коли в розпорядженні аматорів спорту є тільки невелике вільне місце в кімнаті, уже обставленою меблями. Це можуть бути складні тренажери: еліптичний або бігова доріжка, а може бути й багатофункціональний силовий тренажер (такий як Kettler "Primus"). Сполучення кардио- і силового тренажерів навіть у компактному варіанті здатно забезпечити оптимальні навантаження для підтримки відмінної фізичної форми й нормального функціонування серцево-судинної системи.
Витрати на придбання складних моделей невеликі, а розмістити їх можна в куті за шафою або під ліжком. Можна також забрати в шафу й тоді, дивлячись на обстановку кімнати, буде важко представити, що в цій шафі розташоване не тільки ваше робоче місце з комп'ютером, але за дверцятами ховається ще й тренажер.
Напівлежачи й еліптично...
Якщо не влаштовують складні тренажери, є багато стаціонарних їхніх варіантів, що враховують навіть індивідуальні особливості користувача. Наприклад, для людей, що страждають надлишковою вагою, є велотренажер, займатися на якому можна напівлежачи в зручному для вас положенні. Його конструкція дозволяє зменшити навантаження на спину й поперек, що необхідно й для тих, кому надмірне навантаження на ці зони протипоказана. Датчик-"кліпса" буде вимірювати ваш пульс, про інші параметри (аж до калорій, що спалюються,) ви довідаєтеся з показань комп'ютера, установленого на тренажері.
Еліптичні тренажери - це свого роду симбіоз степпера й бігової доріжки. Вони універсальні - рухаючись по еліптичній траєкторії, крім ніг, ви одночасно навантажуєте за допомогою спеціальних важелів і м'яза плечового пояса. Навантаження на колінні суглоби в такого роду снарядах мінімальні. Це пояснюється тим, що під час тренування нога завжди перебуває в напівзігнутому стані, що запобігає небажаному навантаженню. Через свою універсальність і безпеку для здоров'я еліптичні тренажери перебувають на сьогоднішній день на піку популярності.
Заняття на біговій доріжці - не менш популярний спосіб удосконалювання фігури й тренування серцево-судинної системи, до того ж він не дає ускладнень начебто болю в суглобах і хребті. Бігові доріжки фірми Torneo, наприклад, оснащені спеціальним настилом Soft Tred, що знижує ударне навантаження на суглоби, тому бігати на тренажері безпечніше, ніж по доріжках парку. Крім цього можна міняти кут нахилу полотна для ускладнення вправи.
Ради дамам
Жінкам для коректування "проблемних зон", якими в більшості випадків є стегна й сідниці, найкраще підійде степпер. Занимающий небагато місця (довжина близько 50 див, ширина 40 див, висота 20 див), він все-таки досить ефективний для поліпшення форм тіла. Існують різні моделі степперов, але всі вони оснащені комп'ютером для виміру кількості кроків, часу тренування й видатку калорій.
Гребе по^-сильному
Гребний тренажер, звичайно, вимагає більше вільного місця, але й дозволяє досягти одночасно декількох цілей. У ньому сполучаються два види навантаження: аеробна (не менше, ніж на біговій доріжці або велотренажері) і силова (тренуються практично всі м'язи - рук, ніг, груди, попереки й спини). Одна з головних особливостей цього тренажера - під час тренування ви автоматично виконуєте растяжку, за рахунок якої поліпшується гнучкість хребта. При цьому зайве навантаження на хребці виключається, що оптимально для людей, що страждають остеохондрозом. А при нашім, у більшості випадків "сидячому", способі життя тренування хребта дуже важливий.
В окрему кімнату можна встановлювати більше габаритні моделі. Вони, безумовно, дорожче, але надійніше й ефективніше. А якщо дозволяє площа, можна додати до кардио- і силових тренажерів ще й атлетичні снаряди: бруси, поперечину, атлетичний ослін для тренування м'язів черевного преса. Їхня присутність у міні-спортзалі дозволить зробити ваші заняття спортом більше результативними.