Оголошення [ нерухомість | будівництво ]
[ всього: 1512, за 3 дні: +0, актуальні: 0 ]
Блокнот: []

Будінфо

Інформери



РЕКЛАМА



 

Як вибрати проект, визначитися з фундаментом, і типом стін

25.02.2010

Вибір проекту

Перше і саме необхідне, це сформувати чітке уявлення про те, що ви хочете побудувати: затишне гніздечко або ж престижний особняк. Плануючи майбутній будинок, враховуйте фінансові можливості, ландшафт ділянки, а також склад і звички всіх членів сім'ї. При дизайні зовнішнього вигляду майбутньої будови намагайтеся уникати монотонності, однак, переслідуючи бажання його індивідуалізувати, не забувайте про гармонію, стилі та смаку.

Підходячи до питання про проект більш детально, можна виділити деякі правила проектування. По-перше, не варто прагнути побудувати дуже великий будинок, важливо щоб простір був затребуваний, в іншому випадку, це спричинить лише додаткові витрати на будівництво, меблі, проводку комунікацій і ремонт.

По-друге, важливо вибрати форму будинку, наприклад, форма куба має найменшу площу зовнішніх стін, що значно підвищує теплоізоляцію. Однак, на практиці, віддають перевагу формі прямокутного паралелепіпеда, при використанні якої легше здійснювати необхідне планування кімнат і допоміжних приміщень. При плануванні кімнат не варто йти на поводу у амбітних віянь моди, краще мати у своєму розпорядженні кімнати, виходячи з їх функціонального призначення, прагнучи до зручного розташування приміщень по відношенню один до одного.

По-третє, найбільш економічним вважається проект, в якому підсобні приміщення: гараж, пральня, комори - розташовуються під одним дахом з будинком. Це дозволяє знизити витрати на проведення додаткових систем опалення, водопостачання, електрики. У випадку, коли ділянка має складний ландшафт, підсобні приміщення розташовують у цокольному поверсі, що дозволяє заощадити значну частину коштів за рахунок використання загального фундаменту та даху. На рівних ділянках, підсобні приміщення прилаштовують до будинку, створюючи єдиний архітектурний ансамбль. У цьому випадку, економія досягається завдяки можливості зведення загальних стін.

Фундамент

Фундамент - це опорна конструкція всього будинку. Саме від нього залежать міцність і довговічність будинку. Опції фундаменту включають в себе передачу навантаження від будівлі грунту, а також опір впливу грунтових вод і морозу.

Вид фундаменту, глибина залягання і вибір матеріалу для його будівництва визначаються геодезичними характеристиками грунту, конструкцією і будівельною сировиною для майбутнього дому.

Глибина його залягання повинна бути нижче за рівень промерзання грунту, що для середньої смуги становить 80 - 100 см, але вище рівня грунтових вод. При дотриманні цих умов будинок буде мати міцний та надійний фундамент, в іншому випадку, буде потрібно зміцнення грунту сталевими прутами, особливо при розробці проектів із заглибленням гаражами або іншими підвальними приміщеннями.

Якщо грунтові води залягають високо, то рекомендується вдаватися до насипів, щоб підвищити рівень вимощення будівлі. Багато хто вважає, що чим глибше залягає фундамент, тим міцніше і довговічніше він буде. Однак ця думка помилкова. Якщо встановити дерев'яний будинок на міцний фундамент, то по весні блоки, не відчуваючи на собі достатньої маси, почнуть рухатися, руйнуючи будинок.

Також слід звернути увагу на властивості самого грунту. Він підрозділяється на скельний, нескельних і конгломерат. Причому нескельний грунт, у свою чергу, буває пов'язаний, тобто суглинок і глина, і незв'язаний - піски та супіски.

У типі скельних грунтів розрізняють кристалічні і осадові породи. Наприклад, вапняк, піщаник, доломіт, сланці і так далі. Земля такого типу чудово підходить для зведення будинку будь-яких габаритів і маси. Труднощі можуть виникнути лише при розробці скельного грунту.

Конгломерати, в основному, складаються з уламків осадових і кристалічних порід. Зважаючи на своїй міцності, вони цілком підходять для прокладки фундаменту без зміцнення грунту. Нескельних пов'язань грунту представлені глиною і суглинками.

Сухі та злежані, вони є гарним підгрунттям для дому. Однак на практиці частіше зустрічається мокра глина, яка при замерзанні має тенденцію «спучуватись», що може призвести до руйнування фундаменту. Такий же особливістю володіють торфовища, мулисті грунту, пиловані піски з домішкою глини. За таких обставин, необхідний пристрій подушки товщиною 15 - 20 см з мокрого утрамбованого крупного піску.

Незв'язані грунту - піски та супіски, відмінна основа для будівництва. Так як в природі вони містять різні домішки, то глибина залягання фундаменту визначається саме їх складом. У великих пісках з домішкою гравію глибина кладки фундаменту повинна бути не менше 50 см; в дрібних сухих і пилових піщаних грунтах, а також твердих глинах - близько 70 см; в насичених водою пісках і пластичних глинах - 1 м.

Що стосується фундаменту внутрішніх стін і перегородок, то їх глибина кладки значно менше, приблизно 0,5 м.

Крім структури грунту, важливий хімічний склад грунтових вод. Не рекомендується проводити будівництво на грунті, в якій протікають води з вмістом сульфатів. Це хімічна сполука виявляє руйнівний вплив на бетон. Такі грунти можна визначити ще на початку будівництва по білому гіпсовому нальоту на поверхні бетону, а також за освітою відслонень бетонних плит. У такому випадку необхідно застосовувати сульфатостійкий портландцемент. Він надійно нейтралізує згубний вплив сульфатів, запобігаючи їх подальший вплив і на інші бетонні будівельні матеріали.

Стіни

Зведення стін - важливий етап будівництва будинку. Так як вони визначають не тільки зовнішній вигляд будівлі, але і характер експлуатації. Стіни повинні відповідати вимогам теплозахисту, вогнестійкості, звукоізоляції, а також бути міцними і довговічними.

Матеріал, з якого роблять стіни, може бути різним - це залежить від смаку господаря і тих коштів, які він вирішив вкласти у будівництво. Використовувати можна дерево, цегла, природний камінь, блоки й панелі з бетону з додаванням шлаку, керамзиту, тирси. Слід враховувати те, що будинок повинен органічно вписуватися в навколишні його споруди.

Каркасні стіни достатньо економічні, довго зберігають тепло, мають гарну звукоізоляцію, а також не дають усадки. Вони відрізняються довговічністю і зберігають свої характеристики протягом 40 - 50 років. Найчастіше застосовуються для будівництва невеликих дачних будиночків.

Цегляні стіни відрізняються високою міцністю і вогнестійкістю, тому їх можна зводити поблизу печей та камінів. Також в конструкціях можна прокладати димові та вентиляційні канали. Завдяки теплоємності таких стін, вони зберігають влітку прохолоду, а взимку тепло. Їх не руйнують ні комахи-шкідники, ні гниття.

Однак слід враховувати, що одним з недоліків цегли є те, що він дуже добре вбирає вологу. Тому при сезонної експлуатації перші тижні в будинку, побудованому з цього матеріалу, досить вогко, тому що за осінь цегла вбирає вологу, і необхідний час, щоб він просох. Цим же пояснюється часткове руйнування стін приблизно через 25 років, тому що відомо, що рідина, замерзаючи, розширюється.

Щоб забезпечувати необхідну теплоізоляцію, цегляні стіни повинні мати достатню товщину. Тому даний матеріал доцільно застосовувати тільки при будівництві великих котеджів, площею понад 200 м 2, які розраховані на експлуатацію протягом усього року.

Стіни з легкого бетону довговічні, вогнетривкі, не схильні до гниття і дії шкідників. Бетонні блоки мають відносно малі розміри, і легкість їх обробки дозволяє зводити стіни складної конфігурації. Матеріал має велику теплоємність, а отже забезпечує прохолоду влітку і тепло взимку.

Гарні фізико-механічні, теплотехнічні та експлуатаційні властивості є відмінною рисою стін з блоків. Їх технологія зведення досить проста. При будівництві будинків можна застосовувати як стандартні блоки з шлакобетону, глінобетона, композитних матеріалів, так і саморобні.

Стіни з каменю є міцними і довговічними. Їх низькі теплоізоляційні властивості пояснюють тим, що їх використовують, в основному, для будівництва господарських споруд.



до новин.

ВЛАСНИКИ - додавайте оголошення без реєстрації. Подати безкоштовне оголошення

Додати підприємство в каталог фірм та організацій

 
  • Вікна та двері для Вашого дому
  • Будівництво та проектування на Рівненщині

  • через 7 днів можете знову підняти оголошення на позицію вверх!
  • Потрібні будівельні матеріали?))

Пошук оголошення по ID:

 

Карта Рівного

 
 


Розробка та підтримка
 
dom.rv.ua не несе відповідальності за зміст інформації, що розміщується користувачами ресурсу.
Використання інформаці даного ресурсу дозволяється з обовязковим посиланням на http://dom.rv.ua.