Оголошення [ нерухомість | будівництво ]
[ всього: 1512, за 3 дні: +0, актуальні: 0 ]
Блокнот: []

Будінфо

Інформери



РЕКЛАМА



 

Оформлення інтер’єра шторами й тканинами

11.04.2009
Найперша помилка, що може зробити в цій справі замовник, це подумати про декорування своїх інтер'єрів тканинами тоді, коли будівництво й опоряджувальні роботи вдома або ремонт квартири вже завершені. Є два підходи: удалий - це коли портьєри, штори, пологи, чохли для крісел і покривала - частина єдиного проекту квартири. І набагато менш удалий по процесі роботи й навіть по результаті - коли про текстиль думають, як про «макіяж для будинку», яким можна й потрібно прикривати огріхи в розміщенні батарей, несиметричне розташування віконних і дверних прорізів або невдале рішення еркера.

Ні, немає й немає! Декорування тканинами - це один з найважливіших елементів всієї композиції інтер'єра. Від них залежить колорит і все емоційне фарбування внутрішнього середовища будинку. Це - тло, на якому «промальовують» предмети меблів і іншого оздоблення приміщення. Малюнок і колір тканин навіть можуть впливати на зорове сприйняття розмірів і пропорцій кімнати.

У роботі дизайнера є безліч «секретів», які треба просто знати й ураховувати. Про деяких з них ми сьогодні розповімо. А для початку варто згадати, що споконвічне призначення штор, портьєр і чохлів - захищати внутрішнє середовище будинку від різних зовнішніх і внутрішніх впливів: нескромних поглядів з вулиці, надлишків сонячного світла, шуму, протягів. Таким чином, декоративні тканини мають все-таки різні функції в теплу й холодну пору року. Тому зовсім непогано було б мати як мінімум два комплекти речей із тканин для свого будинку. Літній - з тонких, але щільних, і зимовий, - з пухнатих, важких, ворсових або товстого плетив.

Така сезонна зміна штор, гардин і портьєр, до того ж, дозволить періодично різноманітити інтер'єр, вносячи ті самі зміни, у яких так бідує людська психіка. А до речі, чому б будинку не завести добру традицію «переодягатися» ще й у весняну, і в осінню «одяги», якщо господарці, звичайно, не лінь. Це було б дуже корисно й з погляду гігієни. Будь-яка тканина все-таки активно адсорбирует пил.

КІЛЬКА ЗАГАЛЬНИХ ПРАВИЛ ПРИ ЗАМОВЛЕННІ ПОШИТТЯ ШТОР

Варто помітити, що завдання вибору тканин для штор зводиться саме до вибору, а не до пошуків. Однак від того сам вибір легше не стає. Дуже важливо погодити структуру, колір і малюнок тканини із призначенням, розмірами приміщення, його орієнтацією, освітленістю, обробкою, формою й масштабом меблів, характером і кольором всіх інших тканин - оббивних, килимових і інших - і предметів оздоблення.

При виборі тканин для пошиття штор є кілька загальних правил. Одноколірні безрисункові тканини легше гармоніюють із оточенням. Їхня краса - у кольорі, фактурі й виробленні. При виборі рисунчатых тканин, крім кольору, потрібно враховувати характер, тематику й масштаб малюнка, погоджувати його з масштабом і стильовим трактуванням меблів, малюнком килимів і ін. В одній, особливо невеликій кімнаті, не слід використати багато тканин різного малюнка, а також сполучення рисунчатых тканин і шпалер.

Сполучення кольору різних декоративних тканин може бути побудоване по принципах нюансного (гармонічного) сполучення або контрасту. У першому випадку визначається домінуюча, найбільш значима тканина, всі інші повинні гармоніювати з нею по кольорі й малюнку. У другому - окремі тканини можуть контрастувати з основний, доповнюючи колірну гаму яскравими акцентами, деталями.

Насичений колір і виразний малюнок доречний у загальній великій кімнаті, вітальні. У спальнях прийнятні м'які пастельні тони, спокійна гама квітів, що несе затишок, теплоту й гармонію.

Відомо, що штори й портьєри з вертикальними смугами допомагають «підняти» стелю. З горизонтальними - будуть доречні у вузькій високій кімнаті: вона «стане» нижче й затишніше.

Специфічний декоративний ефект створює сполучення тканин з різними фактурами. Завдяки грі світлотіні в переплетеннях матеріалу колір фактурних тканин стає глибше, богаче, складніше. Фактурним тканинам властиві м'якість тону, матовість, бархатистість. Вони гарні бувають у сполученні з полірованим деревом меблів, металом, шкірою. Тканини з більше рельєфною фактурою або строго стилізованим візерунком (смужка, клітка) доречні при пофарбованих меблях і меблях так званого етнографічного, народного характеру.

ПРИЄМНЕ СЛОВО - МОДЕЛЬ

Це далеко не все, що стосується вибору тканини. Однак потрібно поговорити й про вибір моделі.

Слід зазначити очевидне прагнення клієнтів одержати важкі драпірування, подібні тим, з яких незабутня Скарлетт О' Хара зшила собі прекрасне оксамитове плаття зеленого кольору. Однак власникам квартир і будинків, виконаних відповідно до вимог сучасного дизайнерського мистецтва майстри із салонів штор прагнуть запропонувати сучасні рішення, у тому числі й м'які кручені карнизи tvist rod, які можна заплітати в коси, зав'язувати вузлами, створювати з них різноманітні об'ємні композиції, що дозволяють відмовитися від ламбрекенів і масивних бічних драпірувань.

Їсти прагнення зруйнувати стереотип «дорогого» вікна, «одягненого» в оксамит і шовки, із золотими шнурами й шитими перлами подхватами. «Дорогим» може виглядати вікно, драпіроване, наприклад, одежними тканинами (до речі, в існуючій моді віконних драпірувань є й такий ультрамодне нині напрямок) костюмної й фланеллю, підкладковим атласом і «плащевкой», і навіть м'якою замшею й натуральним хутром. Хоча ці тенденції не схвалюються «тканевиками», які обґрунтовано вважають, що одягу - «одеждово», шторам - «шторово».

ЧОГО ЖАДАЄ ВІД НАС МОДА

До речі, якщо говорити про моду, те одне з останніх віянь - блакитні, зелено-блакитні й фіолетові відтінки штор і портьерных тканин. Блакитний тюль, найбільш теплі його відтінки, користується підвищеним попитом, що чітко намітився. Так само як і портьєри насиченого - королівського - фіолетового кольору. Фіолетовий - досить радикальний і складний: важко пророчити, як він буде «працювати» з іншими квітами при зміні висвітлення. Отже, він зажадає більшого підстроювання під себе іншого інтер'єра. Але незважаючи на це очікується, що фіолетовий різних відтінків, від аметистового до «баклажанного», буде гостро модний протягом декількох сезонів. Це колір епохи Водолія. Він прийшов на зміну зелено-болотному й бургундсько-червоному, пользовавшимся більшим успіхом у попередні два роки.

Втім, аматорам старовини й традиційних інтер'єрів мода пропонує так звану палладианскую палітру, що одержала назву по імені Andrea Palladia (1508-1580), італійського архітектора. Він працював у стилі пізнього італійського Відродження й проповідував поклоніння античному мистецтву. Основні кольори в Palladian - блідо-жовтий, порошно-рожевий, беж середнього тону (колір античної камеї), мідно-коричневий, жовтувато-зелений і кілька відтінків блідо-голубого.

Стиль Al Fresco пропонує в головній ролі все той же ярко-голубой у сполученні з пісковими й бордовими.

ГОЛОВНЕ - СПОКІЙ

Однак нові віяння портьерной моди не значать, що потрібно негайно відправляти «старі», які, можливо, були зшиті торік, портьєри на антресолі й терміново міняти весь інтер'єр під введення в нього радикального фіолетового. На щастя, мода на портьєри все-таки більше консервативна, чим на одяг. Її вимогами можна тимчасово й зневажити, якщо у вже створеному за допомогою професійних дизайнерів і декораторів інтер'єрі ви почуваєте себе затишно й спокійно.



до новин.

ВЛАСНИКИ - додавайте оголошення без реєстрації. Подати безкоштовне оголошення

Додати підприємство в каталог фірм та організацій

 
  • Вікна та двері для Вашого дому
  • Будівництво та проектування на Рівненщині

  • через 7 днів можете знову підняти оголошення на позицію вверх!
  • Потрібні будівельні матеріали?))

Пошук оголошення по ID:

 

Карта Рівного

 
 


Розробка та підтримка
 
dom.rv.ua не несе відповідальності за зміст інформації, що розміщується користувачами ресурсу.
Використання інформаці даного ресурсу дозволяється з обовязковим посиланням на http://dom.rv.ua.